15°C آفتابی
اوقات شرعی
 • پنج شنبه،26 مهر 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 142
    کد: 145221
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۱/۰۷
    معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد مقدس در افتتاحیه کانون ارزیابی و توسعه مدیران پایه شهرداری مطرح کرد؛

    وجود نظام ارزیابی برای کمک به انتخاب و ارتقای افراد در ساختار سازمانی/ ارائه تصویری جامع از نقاط قوت و ضعف و پیشنهاد مسیر درست به مدیران پایه در پایان ارزیابی

    زمانی افراد سرمایه سازمان هستند که درست انتخاب شده باشند، مهارت‌های لازم و انگیزه کافی را داشته و در جای درست قرار گرفته باشند.
     وجود نظام ارزیابی برای کمک به انتخاب و ارتقای افراد در ساختار سازمانی/ ارائه تصویری جامع از نقاط قوت و ضعف و پیشنهاد مسیر درست به مدیران پایه در پایان ارزیابی

    معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد مقدس گفت: در پایان این دوره از ارزیابی مدیران پایه شهرداری، تصویری جامع از نقاط قوت و ضعف شرکت‌کنندگان در این دوره به سازمان و خود فرد ارائه خواهد شد و مسیر درست نیز به فرد پیشنهاد می‌شود.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، شهریار آل شهریار شیخ در مراسم افتتاحیه کانون ارزیابی و توسعه مدیران پایه شهرداری اظهار دکرد: این دوره بازنگری بخشی از ساختار آموزشی ما است. نقش نیروی انسانی و منابع انسانی در سازمان‌های خدماتی و مدیریتی مثل شهرداری بسیار اهمیت دارد و در همه دنیا نیز به این موضوع پرداخته شده است.
    وی افزود: روش‌های مدیریتی مختلفی مطرح می‌شود اما این روش‌ها همزمان هم درست و هم غلط هستند. در اقتضائات مختلف، روش‌ها و ساختارهای مختلف می‌توانند کارآمد باشند و دلیل این موضوع نیز به‌دلیل آن است که انسان‌ها متفاوتند و نیازهای متفاوتی دارند لذا ساختارهای متفاوتی برای مدیریت آنها لازم است.
    آموزش‌ها باید شخصی‌سازی شود
    معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد مقدس ادامه داد: در حال حاضر هم به شدت ساختارها در حال عوض شدن است. بسیاری از قوانین موجود مربوط به گذشته بوده و کارآیی خود را برای شرایط موجود جامعه از دست داده است. تغییرات جدی در محیط پیرامون باعث تغییرات در شرایط ما نیز می‌شود.
    آل شیخ تصریح کرد: مبانی آموزشی کلاسیک نیز دچار تغییر شده و به سمت شخصی‌سازی پیش رفته است. در مدارس نیز آموزش‌های شخصی باب شده است و بسته به نیازهای دانش‌آموزان، آموزش‌ها ارائه می‌شود.
    لزوم وجود نظام ارزیابی برای کمک به انتخاب و ارتقای افراد در ساختار سازمانی
    وی با تاکید بر اینکه باید به تناسب آموزش با نیازهای مهارتی حین کار نیز توجه شود، خاطرنشان کرد: در کشور ما فاصله زیادی با آنچه می‌آموزیم و آنچه مورد نیاز است وجود دارد، در دانشگاه‌ها متاسفانه چیزی می‌آموزیم اما در بیرون برای انجام کار به آموزش‌های دیگری نیاز داریم.
    معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد مقدس با تاکید بر اینکه مباحث آموزشی باید با تغییرات روز تغییر کند، باید نظام ارزیابی داشته باشیم تا به انتخاب و ارتقای افراد در ساختار کمک کنیم و به ازای هر فرد آموزش متناسب را برنامه‌ریزی نماییم.
    آموزش از طریق بازی و کار گروهی
    آل شیخ تصریح کرد: زمانی افراد سرمایه سازمان هستند که درست انتخاب شده باشند، مهارت‌های لازم و انگیزه کافی را داشته و در جای درست قرار گرفته باشند. انتظار داریم در پایان این دوره تصویر جامع و دقیقی از شرکت‌کنندگان به سازمان و خود افراد ارائه دهیم و نقاط قوت افراد را بیابیم و مسیر حرفه‌ای درست را به او پیشنهاد دهیم.
    وی گفت: اهداف این ساختار از مسیر بازی و کار گروهی خواهد بود نه صرفا پرسش‌نامه و کلاس آموزشی. از ساختار آموزشی کلاسیک در این دوره به سمت آموزش تعاملی و مربی‌گری پیش می‌رویم.

    تعداد بازدید: 142
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر