15°C آفتابی
اوقات شرعی
 • پنج شنبه،26 مهر 1397
 • ورود
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 122
    کد: 145262
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۱/۰۸
    نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در افتتاحیه کانون ارزیابی و توسعه مدیران پایه شهرداری مشهد تاکید کرد؛


    ارتقای شایستگی کارکنان با بالا بردن دانش و مهارت/ خدمت کردن به جامعه و مردم می‌تواند به یک ارزش تبدیل شود

    اگر می‌خواهید شایستگی کارکنان ارتقاء دهید تنها دانش کافی نیست بلکه باید این دانش به مهارت یعنی توانایی به‌کار گیری دانش تبدیل شود. البته این هم کافی نیست و لازم است ارزش سازمانی برای افراد ایجاد شده باشد یعنی آن چیزی که افراد برای به دست آوردن و حفظش می‌جنگند.
     ارتقای شایستگی کارکنان با بالا بردن دانش و مهارت/ خدمت کردن به جامعه و مردم می‌تواند به یک ارزش تبدیل شود

    نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس بر لزوم ارتقای شایستگی پرسنل شهرداری با افزایش دانش، مهارت، انگیزش و خودکنترلی افراد تاکید کرد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، حمیدرضا موحدی زاده در مراسم افتتاحیه کانون ارزیابی و توسعه مدیران پایه شهرداری که در فرهنگسرای ترافیک برگزار شد، اظهار کرد: شاید پرسشی که ذهن خیلی از ما را درگیر کرده این باشد که شهرهای توسعه یافته چگونه به این رشد و توسعه دست یافته‌اند. پاسخ این است که آنها ابتدا توسعه را تبدیل به یک فرمول کرده‌اند تا با حل آن فرمول، به توسعه دست یابند.
    وی افزود: مشارکت و مدرنیته کردن جامعه باعث توسعه این جوامع شده است. باید مدیران پایه شهرداری را ارزیابی کنیم تا ببینیم میزان توانایی و یادگیری آنها چقدر است. باید ببینیم شایستگی چگونه اتفاق می‌افتد؟ گاگلر می‌گوید اگر می‌خواهیم شایستگی نیروها را ارتقا دهید باید مجموعه اقداماتی را انجام دهید.
    نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با اشاره به اینکه حلقه مفقوده زنجیره توسعه، مدیریت است، تصریح کرد: اگر همه منابع، اطلاعات، تکنولوژی و امکانات را داشته باشیم ولی منابع انسانی عملکرد خوبی نداشته باشد تمام منابع دیگر به ضد خود تبدیل شده و آشفتگی در سازمان ایجاد می‌شود. محور سازمان، توسعه منابع انسانی است و سرمایه اصلی مدیران نیز تکیه کردن به منابعی است که باید خوب بکار گرفته و خوب نیز آموزش داده و حفظ شود.
    لزوم ارتقای شایستگی پرسنل شهرداری با افزایش دانش، مهارت، انگیزش و خودکنترلی افراد
    موحدی‌زاده اذعان کرد: اگر بخواهیم منابع انسانی را توسعه دهیم باید به شایستگی آنها بیفزاییم. شایستگی‌های سازمانی در بستر سازمان اتفاق می‌افتد. باید شایسته پروری و سپس شایسته گزینی داشته باشیم. بهترین روش برای دستیابی به اهداف سازمان، از طریق بهبود عملکرد فردی است.
    وی افزود: اولین چیزی که باید به آن پرداخت، افزایش دانش کارکنان است. باید موقع استخدام افرادی استخدام شوند که موردنیاز سازمان هستند وگرنه موقعی که افراد در سر جای خود قرار نمی‌گیرند باید از صفر به آموختن بپردازند.
    ارتقای شایستگی کارکنان با بالا بردن دانش و مهارت
    نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: اگر می‌خواهید شایستگی کارکنان ارتقاء دهید تنها دانش کافی نیست بلکه باید این دانش به مهارت یعنی توانایی به‌کار گیری دانش تبدیل شود. البته این هم کافی نیست و لازم است ارزش سازمانی برای افراد ایجاد شده باشد یعنی آن چیزی که افراد برای به دست آوردن و حفظش می‌جنگند. خدمت کردن به جامعه و مردم می‌تواند به یک ارزش تبدیل شود.
    موحدی‌زاده افزود: باز هم در این زنجیره هنوز چیزی کم است که آن ایجاد انگیزش در نیروها می‌باشد. سپس سعی کنید افراد نوآوری داشته باشند و شما بستر این کار را فراهم کنید.
    لزوم استفاده بیشتر از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های مدیران شایسته شهرداری
    وی در مورد آخرین حلقه این زنجیره نیز بیان کرد: گاگلر می‌گوید اگر می‌خواهید شایستگی نیروهایتان را ارتقا دهید آنها را به درجه خودکنترلی برسانید تا نظارت‌های درونی افراد، کار را پیش ببرد. تشویق و تنبه به جای خود اما همیشه کنترل‌های بیرونی جواب نمی‌دهد. سازمان‌هایی که به رشد و توسعه دست یافته‌اند اگر مدیر در مجموعه حضور نداشته باشد هم کارکنان شایسته، با خودکنترلی کار خود را به درستی انجام می‌دهند.
    نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد اظهار کرد: امیدواریم در شهرداری مشهد که یک ابر سازمان است که البته منفصل بوده و به صورت جزایر ناپیوسته‌ای است که باید روی این موضوع نیز کار شود بتوانیم از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های مدیران شایسته خودمان استفاده بیشتری ببریم.

    تعداد بازدید: 122
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر